fbpx

Treningi tenisowe

Tenisowe przedszkole

pilka tenisowa klubu tenisowego topspin

Treningi rekreacyjne

pilka tenisowa klubu tenisowego topspin

Treningi indywidualne

pilka tenisowa klubu tenisowego topspin

Tenis jest trudniejszym sportem niż się wydaje w telewizji 🙂

Kategorie wiekowe w programie szkolenia dzieci do lat 10:

 • poziom zielony – dzieci do 10 lat
 • poziom pomarańczowy – dzieci do 9 lat
 • poziom niebieski – dzieci do 4-6 lat
 • poziom czerwony – dzieci do 7-8 lat

Dzięki sukcesom Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza oraz innym znanym zawodnikom światowego tenisa, dzieci i młodzież mają nowych idoli, a elitarna dyscyplina sportu, jaką do niedawna był jeszcze tenis ziemny, staje się coraz bardziej popularna. Celem Klubu Tenisowego Topspin  jest zachęcenie jak największej ilości dzieci do aktywnego trybu życia. Tenis jest idealną propozycją na zaszczepienie w młodym pokoleniu pasji do uprawiania sportu i ciągłego doskonalenia się.

Klub Tenisowy Topspin szkoli dzieci już od 4 roku życia według programu, który oparty jest na wzorcach światowego programu TENNIS 10’s, opracowanego przez International Tennis Federation i wprowadzonego na polskie korty przez Polski Związek Tenisowy. Tenisowe Przedszkole jest atrakcyjną formą nauki tenisa dla dzieci poniżej 10 roku życia, akcentującą przede wszystkim wszechstronny rozwój zawodnika. Cechą charakterystyczną tego programu jest dostosowanie wielkości kortu i siatki, rodzaju piłek oraz długości rakiet do wieku początkującego zawodnika. Dzięki temu już najmłodsi adepci mogą stawiać swoje pierwsze kroki na korcie tenisowym i szybko zacząć bawić się tym sportem.

Podstawowe założenia i cechy programu:

 • skuteczna nauka gry w tenisa poprzez zastosowanie:
  – małej siatki
  – małego kortu
  – wolniejszych (niżej odbijających się), kolorowych piłek
  – lżejszych rakiet
 • nauka umiejętności przeprowadzenia rozgrzewki (dziecko zapoznaje się z ćwiczeniami rozgrzewającymi wszystkie parte ciała, akcentując pracę nóg, szybkość oraz koordynację)
 • nauka techniki podstawowych uderzeń (forehand, backhand, voley, serwis)
 • nauka pierwszej rywalizacji, w myśl zasady „fair play”
 • nauka bycia i funkcjonowania w grupie sportowej, w której panują reguły oraz porządek

Klub Tenisowy Topspin zaprasza wszystkich miłośników tenisa ziemnego do rozpoczęcia lub kontynuowania swojej przygody z tenisem ziemnym. Oprócz szkolenia zawodniczego, oferuje również treningi dla amatorów w każdej kategorii wiekowej. Treningi amatorskie pozwalają wszystkim pasjonatom tego sportu rozwijać swoje umiejętności tenisowe w atmosferze, której towarzyszy zabawa i radość z gry na korcie. Dzięki indywidualnemu podejściu trenera każdy osiągnie swoje cele tenisowe.

Zajęcia prowadzone są w grupach 4-6 osobowych w sposób uporządkowany i dostosowany do poziomu zawodników. Pozwalają rozwinąć umiejętności tenisowe oraz skorygować potencjalne błędy. Nasi trenerzy cechują się dużą komunikatywnością oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy na korcie. Grupy dobierane są pod względem poziomu zaawansowania uczestników tak, aby rywalizacja na korcie sprawiała przyjemność z gry. Treningi grupowe pozwalają nawiązać ciekawe znajomości i kontakty oraz wspólnie poddawać się pasji, jaką jest tenis ziemny.

Wszyscy miłośnicy tenisa, oprócz efektywnych treningów na korcie, na pewno poprawią swoją kondycję fizyczną oraz odpoczną od codziennych zadań. Zajęcia tenisowe w naszym Klubie są idealnym zamiennikiem dla monotonnych treningów na siłowni. Każdy może doświadczyć sportowej rywalizacji bez konieczności wcześniejszego umawiania się z przeciwnikiem. Treningi charakteryzują się nie tylko ćwiczeniami poprawiającymi technikę i pracę nóg na korcie. Stanowią również okazję do wykorzystania nabytych wcześniej umiejętności tenisowych w rywalizacji z innymi w formie krótkich rozgrywek.

Klub Tenisowy Topspin oferuje treningi indywidualne dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i poziom. Doświadczona kadra trenerska dostosuje tok nauczania, biorąc pod uwagę osobiste preferencje zawodnika. Indywidualne podejście pozwoli ukierunkować zawodnika pod kątem maksymalizacji wysiłków dla poprawy gry na korcie.